3 obiektywy TTArtisan zamiast jednego Fujinona do Fujifilm X-T4? Jak najbardziej do zrobienia!

3 obiektywy TTArtisan zamiast jednego Fujinona? Brzmi kusząco. Ale czy to możliwe? Żeby to sprawdzić zakładamy pewien scenariusz zakupowy, jaki może dotyczyć na przykład Ciebie. Scenariusz wielce prawdopodobny, bo oparty na doświadczeniu naszego zespołu i rozmowach z potencjalnymi nabywcami. A zatem do dzieła!

3 obiektywy TTArtisan 2

Gdybym był bogaty…

„Gdybym był bogaty…” śpiewa Tewje Mleczarz w Skrzypku na Dachu i większość z nas podobnie wzdycha, bo do bogactwa nam trochę brakuje. Może gdybyśmy byli bogaci, to wszyscy nosilibyśmy na szyi Hasselblady a kieszenie mieli wypchane Leikami z Noctiluxami i Summiluxami. W prawdziwym świecie większość z nas musi z godnością zadowolić się aparatami Canon, Nikon, Sony czy Fujifilm. I mówiąc szczerze nie ma w tym nic złego, bo to wszystko są świetne sprzęty.

Plany zakupowe

Powiedzmy, że głównie robisz makrofotografię, ale od czasu do czasu również fotografujesz pejzaż i portret i dysponujesz budżetem rzędu 8500 złotych. Chcesz kupić bezlusterkowca o klasycznej stylistyce i dającego ładne pliki jpeg prosto z puszki i nie upierasz się przy pełnej klatce, chociaż wolałbyś nie schodzić poniżej formatu matryc APC-S. Jednym z najlepszych wyborów przy tak ustawionych kryteriach stanowi bezlusterkowiec Fujifilm X-T4, aparat sprawdzony, który Cię nigdy nie zawiedzie. Często używamy tego modelu do wykonania różnych zdjęć testowych i zawsze sprawdza się znakomicie, jak choćby tu w duecie z TTArtisan 100mm F2.8 Bubble Bokeh M42.

Fujifilm X-T4

Fujfilm X-T4

Sprawdźmy jak cenowo wypada sam korpus: nowy egzemplarz kosztuje 7999 złotych co przy założonym budżecie nie zostawia prawie żadnego pola do popisu jeśli chodzi o zakup optyki. Ale czekaj chwilę: w InterFoto.eu są egzemplarze używane, które mają cztery rewelacyjne cechy: są w bardzo dobrym stanie, mają niewielki przebieg, a nabywca otrzymuje 3-miesięczną gwarancję i są wyraźnie tańsze od nowych sztuk. Przykładowo egzemplarz w stanie 4/5 i z przebiegiem rzędu 19000 zdjęć kosztuje 5600 złotych a to już nam zostawia pewien margines na zakup optyki.

Wybór optyki Fujinon

Przy założonym budżecie w wysokości 8500 złotych i nacisku na makrofotografię, wybór oryginalnej optyki firmy Fujifilm ogranicza się właściwie do jednego modelu. Jest to obiektyw Fujinon XF 60mm F2.4 R Macro, optyka niezła, ale w linii firmowej należąca do serii budżetowej. Cena wynosi 2899 złotych zatem po zakupie używanego Fujifilm X-T4 z tym obiektywem zostaje Ci (dosłownie) 1 złotówka w kieszeni. Nawet nie starczy na opłacenie parkowania na czas, gdy wejdziesz na górę do sklepu InterFoto.eu by sfinalizować zakup. Poza tym, o ile kwestię makrofotografii masz ogarniętą, nadal brakuje Ci obiektywu do pejzażu i portretu. Na szczęście na ratunek ruszają 3 obiektywy TTArtisan.

3 obiektywy TTArtisan 4

3 obiektywy TTArtisan czyli równie proste co genialne rozwiązanie problemu

No właśnie, a gdybyś zrzekł się autofokusa, który i tak w makrofotgrafii jest mało przydatny i wybrał obiektywy manualne? Wtedy mamy dla Ciebie równie poste co genialne rozwiązanie problemu zbyt płytkiego portfela. Proponujemy zastąpienie jednego Fujinona przez 3 obiektywy TTArtisan, a mianowicie: TTArtisan 10mm F2, TTArtisan 40mm F2.8 Macro 1:1, oraz TTArtisan 50mm F0.95. Dlaczego rozwiązuje to kilka problemów za jednym zamachem? Bo stać Cię na cały zestaw i masz obiektywy do pejzażu, makro i portretu. Jak to możliwe? Ano, tak to. Oto ceny tych trzech obiektywów (i to nowych, na pełnej 24 miesięcznej gwarancji trzeba dodać):

TTArtisan 10mm F2, 899 złotych

TTArtisan 40mm F2.8 Macro 1:1 539 złotych

TTArtisan 50mm F0.95 1199 złotych

3 obiektywy TTArtisan 6

Za wszystkie 3 obiektywy TTArtisan zapłacisz 2637 złotych a wraz z używanym korpusem Fujifilm X-T4 w sumie wydasz 8237 złotych co sprawia, że stać Cię będzie jeszcze na dokupienie używanej L-kształtki SmallRig do aparatu. Możemy z czystym sumieniem polecić wszystkie te 3 obiektywy TTArtisan ze względu na świetną mechanikę i dobrą optykę. Nie, to nie jest ostrość i korekcja wad optycznych na poziomie linii Sigma ART, ale niewiele obiektywów dorównuje ART-om, a znając właściwości 3 obiektywów TTArtisan, które rekomendujemy możesz z powodzeniem nimi uprawiać gatunki fotografii, do których zostały stworzone: pejzaż, wnętrza i architektura w przypadku TTArtisan 10mm F2, makrofotografia w przypadku TTArtisan 40mm F2.8 Macro 1:1 czy portret w przypadku TTArtisan 50mm F0.95.

3 obiektywy TTArtisan 5

3 obiektywy TTArtisan na naszym blogu

Zachęcamy Cię do obejrzenia we wpisach na naszym blogu jak się sprawują te 3 obiektywy TTArtisan w akcji:

3 obiektywy TTArtisan 7

Polecany przez nas zestaw Fujifilm X-T4 i 3 obiektywy TTArtisan znajdziesz w sklepie InterFoto.eu:

Fujifilm X-T4

TTArtisan 10mm F2

TTArtisan 40mm F2.8 Macro 1:1

TTArtisan 50mm F0.95

3 obiektywy TTArtisan 3