Dziś Europejska Premiera TTArtisan AF 35mm F1.8: jasna standardowa stałka z autofokusem dla matryc formatu APS-C, cena detaliczna 749zł

TTArtisan AF 35mm F1.8 ma dzisiaj swoją europejską premierę. Gwoli przypomnienia, w Chinach premiera odbyła się 6 października 2023 roku. Jest to kolejny, trzeci już obiektyw firmy TTArtisan wyposażony w napęd AF po takich konstrukcjach jak pełnoklatkowy TTArtisan AF 32mm F2.8 w mocowaniu Nikon Z oraz TTArtisan AF 27mm F2.8 dla matryc APS-C w mocowaniach Fujifilm X, Nikon Z oraz Sony E.

TTArtisan AF 35mm 2

TTArtisan AF 35mm F1.8: opis

Nowa konstrukcja jest zaprojektowana dla matryc formatu APS-C i stanowi odpowiednik jasnego pełnoklatkowego obiektywu o ogniskowej 50mmAutofokus jest napędzany przez cichy i szybki silnik STM a obiektyw jest lekki i mały, świetnie dopasowując się do gabarytów bezlusterkowców z matrycami formatu APS-C. Ponadto kompaktowe rozmiary ułatwiają pracę na gimbalach. Mimo niskiej ceny obiektyw został uszczelniony przed kurzem i rozbryzgami wody a wbudowany port USB-C umożliwia aktualizację oprogramowania. 9 listkowa przysłona zapewnia ładne bokeh nawet po przymknięciu, a specjalne gatunki szkła w konstrukcji skutecznie redukują wady optyczne, dzięki czemu nawet przy pełnym otworze przysłony ostrość i kontrast jest bardzo dobra a wysoka jasność F1.8 zapewnia ładne rozmycie tła.

TTArtisan AF 35mm 3

Specyfikacje

Ogniskowa: 35mm,

Kąt widzenia: 45 stopni,

Budowa optyczna: 10 soczewek w 8 grupach w tym 2 HR i 1 ED,

Zakres przysłon: F1.8-F16,

Liczba listków przysłony: 9,

Minimalna odległość ustawiania ostrości: 0,6 m,

Średnica mocowania filtrów: 52mm,

Wymiary (średnica x długość): 65 x 60 mm,

Waga: 199-210 g (zależnie od mocowania),

Mocowania: Fujiflm X, Nikon Z, Sony E.

TTArtisan AF 35mm 4

Dostępność

TTArtisan AF 35mm F1.8 będzie wkrótce dostępny w ofercie sklepu InterFoto.eu, początkowo w mocowaniu Fujifilm X.

Cena detaliczna w Polsce została ustalona na 749zł.

Certyfikat TTArtisan

InterFoto.eu jest wyłącznym dystrybutorem marki TTArtisan na Polskę

Certyfikat Wyłącznego Dystrybutora Sprzętu marki TTArtisan na Polskę na rok 2023