Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan okiem obiektywu Canon EF 85mm F1.2L II USM

Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan miały miejsce w dniach 12-13 października 2023 roku. To były dwa intensywne dni, bo event trwał od godziny 10:00 do 22:00, a niewielka lecz pełna różnorodnych pasji i talentów ekipa InterFoto.eu dała z siebie wszystko, żeby goście poczuli magię sprzętu fotograficznego i fotografii. To były dni o wartości dodanej, bo osoby z załogi, które na co dzień zajmują się marketingiem i tworzeniem treści na media społecznościowe mogły spotkać się twarzą w twarz zarówno z obecnymi jak i potencjalnymi klientami sklepu InterFoto.eu.

Dni Otwarte InterFoto.eu Canon EF 85mm F1.2L II USM 2

Dni otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan

Dni Otwarte InterFoto.eu Canon EF 85mm F1.2L II USM 3

Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan odbyły się w budynku przy ul. Targowej 20A w Warszawie, będącym siedzibą sklepu fotograficznego InterFoto.eu, ale po raz pierwszy goście poza sklepem na drugim piętrze mogli wejść do pomieszczeń na pierwszym piętrze i zwiedzić salę z gablotami ze sprzętem firm TTArtisan i Pentax oraz perełkami sprzętowymi ze zbiorów InterFoto, wystawę prac z Wojnowskiego Festiwalu Fotografii oraz prac laureatów konkursu “Oko na Świat 2023”, wypróbować obiektywy TTArtisan w studio fotografując modelkę Karolinę Bajor pod okiem naszych wytrawnych firmowych fotografów Roberta i Pawła i mogli kupić obiektywy TTArtisan z 15% rabatem. Była też sala, w której można było oddać aparat do darmowego czyszczenia matrycy.

Dni Otwarte InterFoto.eu Canon EF 85mm F1.2L II USM 4

Ja opiekowałem się salą, w której znalazły się gabloty ze sprzętem oraz stanowiska do robienia zdjęć nowym teleobiektywem TTArtisan. Jako, że uwielbiam gadać o sprzęcie fotograficznym, to było odpowiednie miejsce dla mnie. Rozmawiałem z gośćmi imprezy, opowiadałem im o sprzętowych perełkach z przepastnych zbiorów sklepu InterFoto.eu, o sprzęcie z logo Pentax i Ricoh, i o obiektywach firmy TTArtisan, pomagając dobrać odpowiedni model do przyniesionych przez gości aparatów, w razie potrzeby instruując jak używać obiektywów i pomagając zamocować je na aparatach.

Dni Otwarte InterFoto.eu Canon EF 85mm F1.2L II USM 5

Nowy teleobiektyw TTArtisan 500mm F6.3 ED cinema-scene to pierwszy obiektyw firmy TTArtisan o ogniskowej powyżej 100mm. W będącym pod moją opieką pomieszczeniu, nowy obiektyw znalazł się w trzech obecnie dostępnych mocowaniach (Canon RF, Nikon Z oraz Sony) na trzech statywach. Osoby mające aparaty z tymi mocowaniach mogły od razu wypróbować nowy teleobiektyw.

Dni Otwarte InterFoto.eu Canon EF 85mm F1.2L II USM 6

Pozostałe modele optyki TTArtisan były na miejscu we wszystkich dostępnych mocowaniach. Każdy mógł dobrać odpowiedni egzemplarz do swojego aparatu i pójść go wypróbować w znajdującym się na tym samym piętrze studio. Tam można było wykonać sesję z udziałem rewelacyjnej modelki Karoliny Bajor pod okiem Roberta i Pawła, dwóch znakomitych młodych fotografów będących częścią teamu InterFoto.eu. A zwiedzający, którym spodobały się testowane obiektywy mogli je kupić z rabatem 15%.

Dni Otwarte InterFoto.eu Canon EF 85mm F1.2L II USM 7

Drugiego dnia zrobiłem nieco portretów obiektywem Canon EF 85mm F1.2L II USM założonym na pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikon Z6 poprzez adapter Fringer EF-NZ. Te zdjęcia to taka mini podróż poprzez pierwsze piętro na ulicy Targowej 20A w Drugim Dniu Otwartym InterFoto.eu i marki TTArtisan.

Canon EF 85mm F1.2L II USM: wybrane dane techniczne

 • Kąt widzenia (poziomo, pionowo, po przekątnej): 24º, 16º, 28º 30′
 • Konstrukcja obiektywu (soczewki/grupy): 8/7
 • Liczba listków przysłony: 8
 • Zakres wartości przysłony: F1.2-F16
 • Minimalna odległość ustawienia ostrości: 0,95m
 • Maksymalne powiększenie: 0,11x
 • Optyczny stabilizator obrazu: Nie
 • Napęd AF: Pierścieniowy silnik USM
 • Średnica mocowania filtrów: 72mm
 • Maks. średnica × długość: 91,5×84,0mm
 • Masa: 1025g

Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan okiem obiektywu Canon EF 85mm F1.2L II USM

Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan: galeria zdjęć przykładowych wykonanych obiektywem Canon EF 85mm F1.2L II USM zamocowanym na pełnoklatkowym bezlusterkowcu Nikon Z6 poprzez adapter Fringer EF-NZ. Zdjęcia zostały zapisane w formacie NEF a następnie wywołane z minimalną obróbką do formatu jpeg w programie Adobe Camera Raw i zmniejszone do rozmiaru 2000 pikseli na dłuższym boku.

Sprzęt wykorzystany do zrobienia zdjęć przykładowych

Zdjęcia przykładowe zostały zrobione sprzętem, który dostaniesz w sklepie InterFoto.eu:

Aparat Nikon Z6

Obiektyw Canon EF 85mm F1.2L II USM

Adapter Fringer EF-NZ