TTArtisan AF 27mm F2.8 w mocowaniach Nikon Z i Sony E

TTArtisan AF 27mm F2.8 był pierwszym obiektywem firmy TTArtisan z autofokusem i pojawił się najpierw w wersji do systemu Fujifilm X, stanowiąc bezpośrednią konkurencję dla obiektywu Fujiinon XF 27mm F2.8. Wersję z bagnetem FX wielokrotnie testowaliśmy na naszym blogu na przykład w tym wpisie. Teraz pojawią się dwa dodatkowe mocowania – Nikon Z i Sony E.

TTArtisan AF 27mm F2.8

Obiektyw kryje maksymalnie matrycę formatu APS-C i ma kąt widzenia odpowiadający pełnoklatkowemu obiektywowi o ogniskowej 41mm. Jest zbudowany z 6 soczewek w 5 grupach, w tym dwóch ze szkła o wysokim współczynniku refrakcji. 7-listkowa przysłona pracuje w zakresie od F2.8 do F16. Minimalna odległość ustawiania ostrości wynosi 35cm, średnica mocowania filtrów to 39mm a tubus jest wykonany z metalu.

TTArtisan AF 27mm F2.8

Ustawianie ostrości i sterowanie przysłoną mogą się odbywać w sposób w pełni elektroniczny z poziomu aparatu, ale TTArtisan może być też używany jako obiektyw z ręcznym wyborem przysłony i ostrości przy użyciu pierścieni umieszczonych na tubusie. Styki i procesor umożliwiają komunikację między obiektywem i korpusem i przekazywanie pełnych danych EXIF.

Co prawa sam obiektyw nie ma gniazda do aktualizacji oprogramowania ale jest to możliwe poprzez tylny dekiel obiektywu wyposażony w złącze USB-C. Za ustawianie ostrości odpowiedzialny jest silnik krokowy.