TTArtisan 11mm F2.8 w mocowaniu Canon EF przestrzelany na Canon EOS 1Ds Mark III – zdjęcia przykładowe

TTArtisan po raz pierwszy wprowadził na rynek obiektywy do lustrzanek cyfrowych. Mowa o obiektywie TTArtisan 11mm F2.8 w mocowaniu Canon EF oraz Nikon F. W tym artykule zaprezentuję jakie możliwości ma starsza lustrzanka Canon EOS 1Ds Mark III w połączeniu z obiektywem TTArtisan 11mm F2.8 w mocowaniu Canon EF.

Na wstępie dodam, że wielu fotografów dziś nie docenia możliwości jakie daje Canon 1Ds Mark III. Jest to aparat, którego kolorystyka oraz detale są najlepiej zbalansowane ze wszystkich profesjonalnych lustrzanek Canona według mnie – a fotografowałem już wszystkimi. Pracowałem na tym body dość długo wykonując zdjęcia reklamowe, więc szczerze mogę go polecić. Mimo 21 Mpix oraz mimo ISO 1600 – całkowicie użytecznego oferuje nieziemską ostrość obrazu i bardzo dużą gęstość detali, co widać między innymi na przykładowych zdjęciach z TTArtisan 11mm F2.8. Gdyby Marka TTArtisan wypuściła kilka innych szkiełek do lustrzanek cyfrowych, o trochę bardziej użytecznych ogniskowych, myślę, że byłyby to jedne z najładniej rysujących szkiełek manualnych.

TTArtisan 11mm F2.8 i Canon 1Ds Mark III – galeria zdjęć przykładowych:

Zdjęcia wykonałem w RAW, następnie przekonwertowałem za pomocą ACR do JPG i zmniejszyłem je podczas eksportu do 2000px dla dłuższego boku. Zapraszam.

Sprzęt omawiany w tym artykule kupisz w InterFoto.eu

Canon EOS 1Ds Mark III

TTArtisan 11mm F2.8 Canon EF

TTArtisan 11mm F2.8 Nikon F