Obiektyw TTArtisan 28mm F5.6 Leica M czarny, TTArtisan 50mm F2.0 w mocowaniach Sony E, micro 4/3, FX, EOS-M i światłomierz w wersji kolorystycznej Brass Black w sklepie InterFoto.eu

Obiektyw TTArtisan 28mm F5.6 Leica M czarny, TTArtisan 50mm F2.0 w mocowaniach Sony E, micro 4/3, FX, EOS-M i światłomierz w wersji kolorystycznej Brass Black to nowości od TTArtisan już dostępne w sklepie InterFoto.eu. O czarnym obiektywie TTArtisan 28mm F5.6 Leica i mosiężnej wersji światłomierza pisaliśmy na blogu tutaj, natomiast zdjęcia obiektywu TTArtisan 50mm F2 pokazywaliśmy tutaj. Dostawa już przybyła do InterFoto.eu i zarówno obiektywy jak i światłomierz są dostępne w sprzedaży.

Obiektyw TTArtisan 28mm F5.6 Leica M Black

Obiektyw TTArtisan 28mm F5.6

Obiektyw TTArtisan 28mm F5.6 Leica M czarny to rozsądna alternatywa dla 10 razy droższego obiektywu Leica Summaron 28mm F5.6. Standard wykonania jest wysoki, łącznie z metalową osłoną przeciwsłoneczną oraz metalowymi deklami. Nowa wersja jest zrobiona z mosiądzu i wykończona w kolorze czarnym. Ostrość jest świetna w środku kadru, ale na krawędziach widać jej wyraźny spadek. Kontrast jest wysoki, a barwy zdjęć nasycone. Winietowanie jest spore natomiast dystorsja i aberracje chromatyczna są dobrze skorygowane. Efekt gwiazdki po przymknięciu trudno uzyskać a przy zdjęciach pod światło trzeba uważać na flarę, duszki i spadek kontrastu.

Od strony mechaniki, ergonomii i kosmetyki dostajemy niezły zamiennik obiektywu Leica, ale obrazek z TTArtisana bardziej przypomina ten z nowoczesnej optyki niż z optyki vintage. TTArtisan M 28mm F5.6 to dobra furtka do prawdziwej fotografii ulicznej za niewielkie pieniądze, a od strony designu prawdziwa gratka dla hipsterów.

Obiektyw TTArtisan 50mm F2

Obiektyw TTArtisan 50mm F2

TTArtisan 50mm F2 to pełnoklatkowy obiektyw zbudowany z 6 soczewek w 5 grupach, 10-listkowa przysłona pracuje w zakresie od F2 do F16, minimalna odległość fotografowania wynosi 0,5 metra a średnica mocowania filtrów to 43mm. Obiektyw waży około 190-212 g zależnie od mocowania. Obiektyw będzie dostępny w mocowaniach Canon EOS-M, Canon RF, Fujifilm X, Leica/Panasonic/Sigma L, micro 4/3, Nikon Z, Sony E.

TTArtisan Lightmeter Brass Black

Światłomierz Brass Black

Światłomierz montuje się na stopce aparatu; kąt pomiaru jest stały i wynosi 45 stopni. Brak jest możliwości pomiaru światła padającego, czy punktowego. Światłomierz został wyposażony w trzy pokrętła: ISO, przysłona, czas otwarcia migawki, a diody LED zapalając się i gasnąc informują użytkownika o prawidłowym pomiarze:

Jesteśmy Wyłącznym Autoryzowanym Dystrybutorem produktów marki TTArtisan na Polskę.

Certyfikat InterFoto.eu TTArtisan

Edytuj