Firma TTArtisan dołącza do standardu micro 4/3

Firma TTArtisan ogłasza dołączenie do standardu micro 4/3, co ma otworzyć drogę do stworzenia bardziej przystępnych cenowo obiektywów dla systemów aparatów z mocowaniem micro 4/3. System micro 4/3 został wspólnie ogłoszony przez firmy Olympus i Panasonic w roku 2008 i do dnia dzisiejszego przystąpiło do niego 57 firm. OM Digital Solutions, czyli spółka która przejęła pion aparatów firmy Olympus na początku 2022 roku, twierdzi, że będzie nadal opracowywać i ulepszać linię produktów micro 4/3 tak aby móc sprostać zapotrzebowaniu ze strony swoich klientów, do których od teraz należy firma TTArtisan.

Firma TTArtisan 7.5mm F2
TTArtisan 7.5mm F2

Firma TTArtisan

Firma TTArtisan została założona w czerwcu 2019 roku. Jest niewielką spółą, która oferuje szeroką gamę przystępnych cenowo obiektywów w różnych mocowaniach. Jej specjalnością jest optyka do bezlusterkowców pełnoklatkowych oraz z matrycami formatu APS-C a także do aparatów dalmierzowych z bagnetem Leica M. Bardzo często produkty TTArtisan charakteryzują niezwykłe połączenia ogniskowych i jasności a wszystkie są przystępne cenowo.

TTArtisan 23mm F1.4
TTArtisan 23mm F1.4

Obiektywy TTArtisan w mocowaniu micro 4/3

Shenzhen Mingjiang Optical Technology Co., czyli spółka-matka firmy TTArtisan, twierdzi że dołączenie do standardu micro 4/3 przyniesie nowe unikatowe możliwości, jakie daje wspólny standard, oferując użytkownikom jeszcze większą przyjemność z fotografowania i filmowania. Co prawda cała siódemka obecnie produkowanych obiektywów firmy TTArtisan kryjących matryce formatu APS-C, takich jak TTArtisan 23mm F1.4, jest dostępna także z bagnetem micro 4/3, partnerstwo z systemem micro 4/3 może doprowadzić na przykład do zainstalowania w tych obiektywach mikroczipów przekazujących z obiektywu takie informacje jak ogniskowa i przysłona robocza do kompatybilnych aparatów micro 4/3.