Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan 12 i 13 październik 2023r – podsumowanie w fotograficznym skrócie

Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan były wyjątkowym wydarzeniem fotograficznym, które odbyło się w dniach 12 i 13 października 2023r. w godzinach od 10:00 do 20:00. Dni Otwarte były dodatkowym wydarzeniem zorganizowanym w tym samym budynku przy ul. Targowej 20A w Warszawie, w którym znajduje się sklep fotograficzny InterFoto.eu. W tych dniach zarówno wydarzenie jak i sklep fotograficzny InterFoto.eu były czynne dłużej od 10:00 do 20:00.

Ulotka wydarzenia Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan

ULOTKA WYDARZENIA „DNI OTWARTE 12-13 PAŹDZIERNIK 2023”
ULOTKA WYDARZENIA „DNI OTWARTE 12-13 PAŹDZIERNIK 2023” – PRZÓD
ULOTKA WYDARZENIA „DNI OTWARTE 12-13 PAŹDZIERNIK 2023”
ULOTKA WYDARZENIA „DNI OTWARTE 12-13 PAŹDZIERNIK 2023” TYŁ

Była to inicjatywa, która otwierała drzwi dla wszystkich miłośników fotografii, niezależnie od marki aparatu, jakim fotografują. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do spotkania dla zarówno doświadczonych fotografów, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynali swoją przygodę z pasją fotograficzną.

Głównym celem Dni Otwartych było stworzenie przestrzeni, w której wszyscy zainteresowani mogli wymieniać doświadczenia, rozwijać umiejętności fotograficzne i pozyskiwać inspirację, przetestować nietuzinkowy sprzęt fotograficzny. Wejście na to wydarzenie było całkowicie bezpłatne, co dodatkowo zachęciło do udziału i eksploracji fotograficznego świata.

Plakat wydarzenia Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan

Plakat Wydarzenia Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan
Plakat Wydarzenia Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan

Opracowaliśmy z marką TTArtisan bogaty program, który miał na celu zaoferowanie uczestnikom niezapomnianych doświadczeń i otworzenie przed nimi dotąd nieodkrytego fotograficznego świata. Podczas tych dni, miłośnicy fotografii mieli okazję poszerzyć swoje horyzonty w dziedzinie fotografii, uczestnicząc w spotkaniach, galeriach fotograficznych i testując sprzęt w ministudiu fotograficznym specjalnie przygotowanym na cele Dni Otwartych. Tego dnia, asystowała modelka Karolina Bajor.

Dni Otwarte stanowiły doskonałą możliwość uczenia się od ekspertów i dzielenia się własnymi doświadczeniami z innymi miłośnikami fotografii, a ponadto to była świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów, wymiany opinii i poglądów na temat sprzętu i fotografii. To wydarzenie pozwoliło uczestnikom zanurzyć się w fascynującym świecie sztuki fotografii, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie i rozwijać swoją pasję w inspirującym otoczeniu osób całkowicie pochłoniętych sprzętem i fotografią.

Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan 12 i 13 październik 2023r – jak wyglądał program

JAROSŁAW BRZEZIŃSKI O MARCE TTARTISAN

Jarosław Brzeziński

Jarek Brzeziński, wybitny znawca sprzętu, w sposób fascynujący wprowadził w świat możliwości obiektywów TTARTISAN. Jako oddany miłośnik systemu Pentax, Jarek przybliżył niepowtarzalność marki Pentax, która często pozostaje niedoceniana. Była to inspirująca podróż przez krainę fotografii, w której przewodnikiem był Jarosław Brzeziński.

WĘZEŁ PRASKI” OFICJALNE OTWARCIE GALERII W WITRYNIE

Otwarcie Galerii Węzeł Praski

Na Wydarzeniu „DNI OTWARTE 12-13 PAŹDZIERNIK 2023” z dumą ogłosiliśmy oficjalne otwarcie „Galerii Fotografii”, poświęconej urokowi Warszawskiej Pragi. Jest to kolekcja zdjęć prezentująca nie tylko najnowsze oblicze dzielnicy praskiej, ale również odniesienie do jej historycznych korzeni. Często to nasi pracownicy, pasjonaci fotografii, są autorami tych wyjątkowych prac, co dodało osobistego wymiaru temu wydarzeniu. Galeria jest dostępna na frontowej witrynie budynku przy ul. Targowej 20A i będzie stanowić stałą ekspozycję tego miejsca do odwołania.

„OKO NA ŚWIAT 2023” – GALERIA POKONKURSOWA

„OKO NA ŚWIAT 2023” to ostatni zrealizowany konkurs przez nas oraz przez przyjaciół z Wojnowskiego Festiwalu Fotografii. Konkurs dobiegł już do końca, a my podzieliliśmy się z uczestnikami Dni Otwartych naszym zdaniem najciekawszymi pracami, które przypadły do gustu i nam i Jury konkursowemu. 

MAGICZNE OBIEKTYWY BOKEH W PRAKTYCE

Przedstawiliśmy niezwykły przekrój fotograficznych perełek – obiektywów o wyjątkowym charakterze, często obiektów pożądania, ale także tych, które dostępne są dla każdego. Dzięki nim stworzyliśmy fascynujący świat „magicznych drugich planów” i zaskakujących efektów. To była okazja, by odkryć, które z nich najbardziej zainspirowały wyobraźnię oraz wypróbować wybrane obiektywy podczas sesji z modelką Karoliną Bajor na specjalnie przygotowanej przestrzeni.

GALERIA WOJNOWSKIEGO FESTIWALU FOTOGRAFII

Po raz pierwszy w Warszawie umożliwiliśmy przegląd fotografii ze wszystkich edycji Wojnowskiego Festiwalu Fotografii, którego staliśmy się częścią od VII edycji. Fotografie wyselekcjonował specjalnie dla nas organizator Bartek Syta, który zachwycił się na Dniach Otwartych niepowtarzalnym urokiem efektów jakie dają portretowe obiektywy TTARTISAN.

DARMOWE CZYSZCZENIE MATRYC APARATÓW

Na Dniach Otwartych, oferowaliśmy darmowe czyszczenie matryc lustrzanek i bezlusterkowców.

15% RABATU NA OBIEKTYWY TTARTISAN

Na wszystkie NOWE obiektywy marki TTARTISAN dostępne w salonie fotograficznym przy ul. Targowej 20A W Warszawie, w dniach Wydarzenia „DNI OTWARTE 12-13 PAŹDZIERNIK 2023” oferowaliśmy stały Rabat 15% dla Uczestników z Ulotką Wydarzenia bez limitów zakupów 🙂

Bardzo duże zainteresowanie marką TTArtisan

Na Dniach Otwartych przygotowaliśmy gablotkę z przekrojem przez wszystkie dostępne modele obiektywów TTArtisan. Zainteresowanie obiektywami chińskiego producenta było tak duże, że przez oba trwające dni 12 i 13 października gablotka praktycznie się nie zamykała, a przybywającym na wydarzenie uczestnikom Jarosław Brzeziński opowiadał o obiektywach, pokazując jak je zamocować oraz jak z nich skorzystać.

Obiektywy, które cieszyły się wyjątkowym uznaniem to:

Właściciel InterFoto.eu osobiście przekazuje tytanową wersję obiektywu TTArtian 28mm F5.6 szczęśliwemu nabywcy.

Dni Otwarte Interfoto.eu i marki TTArtisan podsumowanie

Wspólne stanowisko uczestników, którzy chętnie sięgali do gablotki TTArtisan:

Czy i kiedy będą następne obiektywy marki TTArtisan z mocowaniem M42?

Skąd takie zainteresowanie mocowaniem M42? Przeważająca większość obiektywów TTArtisan została zaprojektowana w mocowaniach Leica M lub dla bezlusterkowców, co uniemożliwia korzystanie z nich na lustrzankach. M42 to stare, uniwersalne mocowanie gwintowe, które daje się zaadaptować na prawie wszystkie systemy i to zarówno lustrzanek (chociaż na przykład na aparatach z bagnetem Nikon F dla uzyskania ostrzenia do nieskończoności konieczny jest adapter z soczewką) jak i bezlusterkowców. Szczególne zainteresowanie obiektywami M42 było wyczuwalne wśród użytkowników systemu Pentax K, który jest traktowany po macoszemu przez producentów optyki.

A my mamy słabość do produktów wywodzących się od marki Asahi Optical Co., i obecnie oferowanych przez firmę Ricoh. Bo Pentax to marka ze wspaniałą historią, która staraliśmy się pokazać w specjalnej gablocie. To historia marki, która zawsze wyróżniała się nieortodoksyjnym podejściem i rewolucyjnymi rozwiązaniami a teraz niesłusznie zeszła na boczny tor historii. Ale wierzymy w nią, a naszą wiarę umacnia choćby to, że wbrew trendom panującym wśród innych topowych marek japońskich a przy tym zgodnie z oczekiwaniami rosnących rzesz konsumentów miłujących analogową fotografię, Ricoh planuje stworzyć nowe aparaty na materiały srebrowe. W końcu Asahi znaczy „wschodzące słońce” i słońce Pentaxa zaczyna znowu wschodzić.

Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan – Jak wyglądał pierwszy dzień 12 października 2023r. w fotograficznym skrócie

Dni Otwarte InterFoto.eu i marki TTArtisan – Jak wyglądał drugi dzień 13 października 2023r. w fotograficznym skrócie

Podziękowania:

Na koniec podziękowania dla wszystkich z ekipy InterFoto.eu i TTArtisan oraz przyjaciół, dzięki którym Dni Otwarte InterFoto.eu i TTArtisan były tak fantastyczne, że chce się to powtórzyć oraz serdeczne podziękowania dla uczestników wydarzenia, daliście nam dużą dawkę energii!

Do zobaczenia już wkrótce! 🙂